Test geometryczny

Test geometryczny jest bardzo prosty, przyjazny. Prosty, dzięki temu możesz zrobić go samodzielnie, bez znajomości psychologii i bez niczyjej pomocy. Wynik będzie na pewno dobry.
Usiądź wygodnie, popatrz na trzy figury poniżej. Tak, tylko tyle.
Która z nich podoba Ci się najbardziej ? Na którą patrzysz najchętniej ? Czujesz spokój ?
Jeżeli więcej niż jedna ponumeruj je. Która dostała numer 1 ?

Prosimy wybrać figurę:

Kwadrat

Jeżeli wybrałeś, jeżeli wybrałaś kwadrat jesteś typem analityka. Cechują Cię pracowitość, konsekwencja i wytrwałość. Analiza myślowa to Twoja mocna strona. Uważnie i metodycznie analizujesz dane, działasz
z precyzją. Lubisz jasne instrukcje.
Ważne jest dla Ciebie rozumienie zależności między przyczyną i skutkiem. Dzięki temu możesz być ekspertem. Lubisz żyć planowo. Niespodzianki to nie twój żywioł. W niespodziewanych sytuacjach możesz czuć się źle – mieć poczucie, że brakuje Ci kontroli nad swoim życiem.
Jako partner, partnerka
jesteś osobą rozsądną i zrównoważoną. Ważne jest dla Ciebie rozumienie najbliższej Ci osoby. Nie chcesz, żeby powstawały między Wami niedomówienia – wolisz jasne sytuacje. Daje Ci to poczucie bezpieczeństwa.
Ponieważ zrozumienie tego, co się między Wami dzieje jest dla Ciebie istotne, rozmawiaj,
czytaj książki, które pomogą Ci odkryć prawa rządzące Waszymi uczuciami, działaniami.
Gdyby partner, partnerka miała Cię zaskoczyć, lepiej żeby to była miła niespodzianka. Jeżeli nie będzie miła, może być Ci naprawdę trudno.
Jeżeli podejmiesz się zrobić coś dla związku, dla Was, starasz się dotrzymywać słowa. Wytrwale realizujesz plany. Twój Partner, Twoja partnerka może na Ciebie liczyć.
Tak jest. Spróbuj jednak czasem
spontaniczności. Zrezygnuj z bezustannej kontroli. Śmiej się, baw i tańcz. Nawet tak, jakby było tylko „dzisiaj”. To pozwoli Ci z nową energią myśleć, działać, uczyć się, podejmować wyzwania.

Koło

Jeżeli wybrałeś, jeżeli wybrałaś koło jesteś typem demokraty. Ważne są dla Ciebie harmonijne stosunki międzyludzkie.
Masz duża intuicję emocjonalną, dlatego dobra komunikacja to Twój atut. Uważnie słuchasz, wczuwasz się w uczucia innych ludzi. Chcesz i masz poczucie sprawiedliwości.
Grupa, w której jesteś jest dla Ciebie ważna. Jesteś wobec niej lojalny. Niechętnie przeciwstawiasz się, wywierasz presję, stajesz w opozycji.
Czując siebie i jednocześnie czując silne więzi z bliskimi możesz czasem mieć problem z podejmowaniem decyzji.
W życiu szukasz zbieżności. Jesteś dobrym mediatorem.
Jako partner, partnerka
kierujesz się uczuciami. Ważna jest dla Ciebie harmonia w związku.
Umiesz rozmawiać, umiesz słuchać z wrażliwością na to, co mówi Twój partner, Twoja partnerka. Też na to, co okazuje bez słów .
Nie chcesz nieporozumień – wolisz czasem ustąpić, żeby nie burzyć miłej atmosfery.
Zgoda daje Ci poczucie bezpieczeństwa.
Ponieważ poczucie harmonii między Wami jest dla Ciebie istotne, możesz w imię zachowania tej harmonii ustępować z tego, co dla Ciebie osobiście ważne. Rozmawiaj z partnerką,
z partnerem o tym, co czujesz. Czytaj książki, które pomogą Ci odkryć Twoje indywidualne Ja, Twoje osobiste potrzeby, wartości, marzenia.
Jeżeli czujesz więź z partnerką, z partnerem, jesteś lojalny, chociaż w imię dobrych relacji z innymi, dalszymi osobami, możesz zaniedbywać dobro własne i dobro tej najbliższej osoby – przecież traktujesz ją, jak część siebie.
Tak jest, spróbuj jednak czasem
zrobić coś tylko dla siebie. Nie tak, by krzywdzić innych, ale tak, żeby sprawić radość przede wszystkim sobie. Sprawiając radość sobie znajdziesz energię, żeby znów dbać o radość i harmonię w związku.

Trójkąt

Jeżeli wybrałeś, jeżeli wybrałaś trójkąt jesteś typem lidera. Ważne są dla Ciebie Twoje cele i przekonanie o własnej racji.
Jasno określasz sobie cele. Koncentrujesz się na nich. Wiesz, które są najważniejsze.
Jesteś pewny, jesteś pewna siebie. Wyrażasz się kategorycznie. Tworzysz obraz osoby silnej, znaczącej. Jeżeli podejmujesz decyzję, nie lubisz jej zmieniać.
Akceptujesz, a może nawet lubisz ryzyko.
Świetnie zapamiętujesz to, co może Ci się przydać w dążeniu do kariery i sukcesu.
Jako partner, jako partnerka
jesteś przywódcą. Ważne jest dla Ciebie osiągnięcie celów związku.
Swoją wiodącą pozycję zaznaczasz sposobem bycia, także w związku. Wybierasz raczej osobę delikatną, chociaż jeżeli silna osobowość u Twojego boku doda Ci splendoru, możesz z taką zechcieć się związać.
Tak jest, spróbuj jednak czasem
puścić kierownicę. Nawet dla zabawy. Zobacz, jak podejmuje decyzje Twój partner, Twoja partnerka. To może być miła niespodzianka. Pozwoli Ci też lepiej poznać jej osobowość …
i trochę odpocząć.